Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

 

Her yıl averaj olarak 45.000 ile 60.000  sayılarında Amerika turist vizesi başvurusu yapılmaktadır ve yaklaşık 5 kişiden 1’i Amerika turist vizesi başvurusundan vize reddi almaktadır. Amerikan konsolosluğu  internet sitesinden başvuru yapmadan önce destekleyici nitelikteki tüm belgeleri vize görüşmenize getirmenizi sizlere önermektedir. Vize Memuru Çoğu zaman belgelerin bir kısmına bakma ihtiyacı hissedebilir yahut sizlere DS belgenizden başka bir belge sormamaktadır. Amerikan konsolosluğundaki vize memurları sizlere vize reddi vermek için uğraşmaz ve genel olarak olumlu bir tutum ile sizlere yaklaşmaktadır. Bu nedenle Amerika vize başvurularında rahat olmanızı öneriyoruz. Vize başvurusu iyi mi yapılmalıdır ?

Daha once hiç Amerika turist vizesi başvurusu yapmamış iseniz başlangıçta biraz karışık fakat daha sonra çok kolay olan Amerika vize başvuru sistemi (https://amerikavizemerkezi.com ) üzerinden kişisel bilgilerinizi doldurarak DS belgenizi tamamlayabilir ve Amerika vize merkezi aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz

 

Amerika Turist Vizesi formu doldurulurken nelere dikkat edilmelidir ?

Başarılı bir vize görüşmesi için , başvuru formunu doldururken çok dikkat etmelisiniz çünkü cevabını veremeyeceğiniz ya da açıklayamayacağınız hiç bir teferruat bilgi ve kişisel bilgiler girilmemelidir. Fotoğraf boyutunuz uygun olmalı ve eğer DS belgenizde fotoğrafınız bir hata nedeni ile çıkmamış ise yanınızda mutlaka yedek fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz.

** kesinlikle yanlış veya eksik bilgiler ile formu doldurmanızı önermiyoruz.

 

Amerika Turist Vizesi görüşmesinde nasıl davranmalısınız ve nelere dikkat etmelisiniz ?

ABD turist vizelerinde başvuran adayların maksimum merak etmiş olduğu ve kaygılandıkları bölüm mülakat kısmı olmaktadır.

 

Konsolosluğa gitmeden önce , tüm belgelerinizi hazırlayıp bir gece önceden dosyalamanız çok faydalı olacaktır çünkü bir çok başvuran vize sabahı heyecandan bir çok belgesini unutmakta ve vize reddi almaktadır. Deneyimlerimizde pasaportunu unutanlara bile rastlanılmıştır. Diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan biride giyimdir. Bu mevzuda temiz ve düzgün bir şekilde giyinmeniz sizin pozitif yanlarınıza olacaktır ayrıca Bay adaylar için düzgün bir sakal traşı iyi olacaktır.

 

Amerika Konsolosluğuna girişinizden itibaren yanınızda herhangi birisi size eşlik edemez. İlk olarak DS 160 belgenizi ve pasaportunuzu sizlerden talep ederler ve bu belgeleri verdikten sonra sizlere bir sıra numarası verirler. Aldığınız bu sıra numarası ile birlikte İlk olarak parmak izi vermeniz gerekmekte ve hemen sonra mülakat kısmına gelirsiniz.

 

Amerika Konsolosluğunda Mülakat esnasında dikkat edilmesi gerekenler en önemli kısımdır. Bu bölümde ilk olarak sizlere gidiş amacınız sorulacaktır ve peşinde sırayla nereye gideceğiniz Türkiye’de neler yaptığınız ya da bir kaç kişisel soru sorulacaktır. Bu sorulardan bir tanesi sizin vize alıp alamayacağınıza kolayca karar verilmesini sağlayacaktır bu nedenle soruları dikkatle ve özgüven içinde cevaplamalısınız. Soruları cevaplarken kesinlikle  kafa karıştırıcı verilen detaylar daha çok sual sorulmasına ve vize reddi almanıza sebep olacaktır. Sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar kısa ve net olmalıdır. Örneğin , Niçin Amerika’ya gitmek istiyorsunuz ? Sorusuna verilebilecek iki cevaba bakalım.

İlk cevap : Kız arkadaşıma evlenme teklif edeceğim sonrasında orda bir kaç dostum var onları ziyaret etmeyi düşünüyorum  ve birazcık da dolaşmak istiyorum.

İkinci yanıt: Kız arkadaşıma Wall Street  Park’ta  evlenme teklif edeceğim çünkü en büyük hayallerinden birisi Wall Street parka gitmek orda teklif edersem kati kabul eder.

 

Yukarıda gördüğünüz üzere gereksiz ve ayrıntı detay vermek yerine gerekçe vermek daha iyi olacaktır. İlk cevabı verdiğinizde sizlere arkadaşlarınız hangi eyalette ? Nereleri gezmek istiyorsunuz ? Dostlarınız ile nerede tanıştınız şeklinde cevaplarken zorlanacağınız sorular gelecektir ve arada bir soruda bile tereddütte bulunsanız vize reddi alma şansınızı arttırır. İkinci cevapta ise yeni bir soru doğuracak bir cevap bulunmamaktadır bundan dolayı bu mevzu başarı ile atlatılmış ve bir sonraki sorular sorulmaya başlanmıştır. öteki tüm sorulara da aynı şekilde cevap vermelisiniz ve cevaplarınızı verirken doğrudan görevlinin yüzüne bakmaya çalışınız. Göz kontağı sizin doğru söylediğinizi belirten en önemli ipuçlarından biridir. Sonuç olarak temel nokta konsolosluk görevlisinin sizin Amerika’dan  geri döneceğinize inanmasıdır ve kendinizden kesin olmayan tavırlar ile tüm belgeleriniz tam bile olsa Amerika turist vizesi reddi almanız kaçınılmazdır.

Ve Amerika turist vizesi nasıl alınır diyorsanız bizimle direkt iletişime geçin size yardımcı olalım.

 

0 212 909 30 70

Amerika Turist Vizesi nasıl alınır.

Amerika Turist Vizesi nasıl alınır